Kursbeskrivning
Under två dagar får du ta del av nyheter i systemen, grupparbeten och flera tillfällen till diskussioner och erfarenhetsutbyte med andra användare i en härlig miljö
Som lönespecialist ställs vi ständigt inför nya utmaningar och måste anpassa vårt arbete efter nya lagar och regler. Under två dagar får du ta del av både nyheterna i systemen, men också av grupparbeten och flera tillfällen till diskussioner och erfarenhetsutbyte med andra användare. Övernattning och middag ingår och du har goda möjligheter till nätverkande i trivsam miljö.
Denna utbildning är validerad av Srf.
Tvådagars användarträff 2024
Du som väljer att delta den 26-27 september i Göteborg får du glädjen att skämmas bort i vacker omgivning och fylla på med energi på Sankt Jörgen Park.
Väljer du att delta i Stockholmsområdet den 3-4 oktober kommer du få njuta av en fantastisk utsikt över Stockholms inlopp och skärgårdsöar på Högberga Gård.
Varmt välkommen!
Målgrupp
Användarträffen vänder sig till dig som arbetat ett tag i HogiaLön Plus och hålla dig uppdaterad.
Kursinnehåll
- Nyheter i HogiaLön Plus
- Nyheter i OpenHR Medarbetare & OpenHR Tid
- Tips & inspiration
- Gruppdiskussioner
- På gång inom lön
Vad kommer du att lära dig?
Du håller dig uppdaterad på de senaste funktionerna och arbetssätten i HogiaLön Plus, OpenHR Medarbetare och OpenHR Tid.
Tid & plats
Kurslängd
Start kl 10 dag 1 och avslutning ca kl 13 dag 2.
Kursledare
Petra Hedwall
Lärare/konsult inom löneområdet
Petra är en av våra mest erfarna och omtyckta HR-konsulter och lärare på Hogia. Både programutbildningar och teoretiska utbildningar där du får förklaringar till hur allt hänger ihop.
Maria Stahl Johansson
Lärare Tvådagars
Maria är en erfaren HR-konsult, projektledare och lärare med en gedigen bakgrund på Hogia. Hon träffar du på vår Tvådagars användarträff i Göteborg och Stockholm.
Intresseanmälan
Hogia Institutet hjälper dig att utvecklas
Ibland kanske du behöver sätta dig in i nya arbetsuppgifter och nya programvaror eller nya bestämmelser och regelverk. Eller kanske drömmer du om att utvecklas i en ny riktning inom din yrkesroll. Det är där vi kommer in i bilden....