|
Längd:
|
2 dagar
|
|
Pris:
|
11 800 SEK exkl. moms
|
|
Utbildare:
|
Plus
|
|
Utbildningsort:
|
Göteborg, Stockholm
|
|
Typ av utb.:
|
Öppen utbildning
|
|
Startdatum:
|
|
Göteborg:
|
2012-09-25 09:00
|
|
Stockholm:
|
2012-09-12 09:00, 2012-12-11 09:00
|
|
|
”Panik, frysen har lagt av” eller spisen går inte, ugnen gräddar ojämnt, mjölken fryser i kylskåpet. Ett stort problem för hyresgästen men ofta enkelt att åtgärda för reparatören. Trots elektroniska kretskort i kylar och frysar, glaskeramikhällar på spisar och plattor som ersatts med värmezoner vågar vi påstå att man efter en förhållandevis liten utbildningsinsats klarar att felsöka och reparera apparaterna.
För att beställa gratis information om Vitvaror - service och reparationer, vänligen fyll i en intresseanmälan nedan.
Praktisk elteknik eller motsvarande.
Efter kursen skall deltagarna självständigt kunna ta hand om och åtgärda vanliga fel på spisar, kyl och frysar.
Är att ge kunskap om hur dessa apparater fungerar och att skapa förutsättningar att felsöka på ett professionellt och effektivt sätt. För att felsöka i dessa elapparater krävs elektriska mätinstrument. Vi ger deltagarna tillfälle att träna på mätteknik och prova olika mätinstrument.
Sist men inte minst syftar kursen till att deltagarna skall lära sig arr jobba elsäkert och kunna kontrollera sitt arbete.

PLUS - Kompetensutveckling för dig i fastighets- och bostadsbranschen
Plus erbjuder sedan 1985 utbildning inom fastighets- och bostadsbranschen. Vi arbetar både med utbildningar inom teknik, samtidigt som vi erbjuder kurser inom kund, service och personlig utveckling. Dessutom finns även programmet Diplomerad Förvaltarutbildning.
Helhetslösning och enstaka kurser för dig i fastighetsbranschen
PLUS har allt från helhetslösningar till enstaka kurser. Väljer du en helhetslösning innehåller den kompetenskartläggning och kompetensutveckling för att skapa en konstruktiv och långsiktig kompetensförsörjning i respektive organisation.
Fastighetsbranschens förändring
Ca 5000 medarbetare inom fastighetsbranschen går snart i pension, vilket gör att kompetens- och rekryteringsbehovet ökar. Därför utvecklar vi vårt kursutbud inom fastighets- och bostadsbranschen för att alltid kunna erbjuda det som kunderna efterfrågar.
» Mer information
För mer information om PLUS eller deras utbildningar, gör en kostnadsfri intresseanmälan nedan!
Visa alla utbildningar med
Plus
För att beställa information om Vitvaror - service och reparationer, fyll i följande uppgifter:
* = Obligatoriskt fält