IC InterCompliance har utbildningar och specialistkompetens inom ledarskap, projektstyrning, sarnaes-oxley (sox), investeringar och kalkylering i Excel och bolagsstyrning.
Verksamhetsstyrning och compliance är vår specialistkompetens och inbakad i alla våra utbildningar. I utbildningen om projektstyrning berättar vi därför också vad som krävs för att uppfylla internationella kraven om säkerhet och intern kontroll.
IC InterCompliances kunder kommer från stora företag som Accenture, PWC, TeliaSonera, Sandvik, SisuDiesel, Coor Service Management, Vattenfall, Fortum, Miltronic, Utbildningsförvaltningen mm. Och från mindre specialistföretag som Digpro, Addpro och Robustus. Utbildningarna genomförs av våra mycket duktiga lärare som har både mångårig praktisk erfarenhet och teoretisk kompetens inom sitt kompetensområde. Några av lärarna är även certifierade (t.ex. i Sarbanes-Oxley).
Öppna och företagsanpassade utbildningarSamtliga utbildningar kan beställas anpassade efter ett företags specifika behov om innehåll och omfattning. Utbildning är roligt och vi gör det gärna enligt era önskemål.
» Mer informationFör mer information om IC InterCompliance eller deras utbildningar, gör en kostnadsfri intresseanmälan nedan.
utbildning.se är portalen som sammanställer kurser och utbildning inom alla branscher. Vi hjälper kostnadsfritt HR- avdelningar och dig i arbetslivet att hitta kompetensutveckling över hela Sverige. Sök efter kompetensutveckling