|
Sammanfattning
![]()
![]() |
|
|||||||||||||

Innovativa egenskaper för snabbare inlärning
CyberTeachers® är en prisbelönt onlineprogram för företagsanpassad språkutbildning. Denna innovativa plattform skapar lektioner som anpassas till yrkesroll, bransch och intresseområden. Du kan använda det nya språket i ditt jobb redan från första dagen. Du utvecklas mycket snabbt genom motivationsverktyg som är en del av programmet.
5 språk (engelska, franska, tyska, italienska, spanska)
Fördelar:
› Lätt att använda: plattformen är tillgänglig online dygnet runt
› Affärsinriktad: kurserna är framtagna för över 200 yrkesroller och 20 olika branscher
› Kostnadseffektivt: programmet möjliggör omfattande besparingar i utbildningsbudget
› Tillförlitligt: plattformen har otroliga 98% i kundnöjdhet
› Brett utbud av utbildningsmedia som e-mail, videor, mobilappar, podcasts och sociala nätverk
› Revolutionerande memoreringsteknik som kan tredubbla deltagarens inlärningstakt
› Väl utvecklade kontrollverktyg som anpassar svårighetsgraden för varje lektion till deltagarens framsteg
› Varierat och individuellt anpassat utbildningsinnehåll för att hålla högsta möjliga motivationsnivå
CyberTeachers® passar för:
› Nybörjare/Grundläggande nivåer: deltagare med mycket lite eller inga kunskaper i det nya språket
› Mellannivåer: deltagare som önskar stärka och bygga upp självförtroende när de använder språket
› Avancerade nivåer: deltagare som vill behärska språket och ha tillgång till regelbunden träning
› Alla som vill lära sig eller förbättra sina språkkunskaper på ett flexibelt sätt och i sin egen takt

En dator eller mobil enhet kopplat till internet och utrustad med:
› Operativsystem: Windows 2000 (SP2), XP, VISTA eller Windows 7 (for PC); or Mac Os X 10.4 eller senare (for Mac)
› Webbläsare: Internet Explorer 7.0, Firefox 3.0, Safari 3.1.2 (eller senare versioner)
› Plug-in Adobe Flash Player 9 (eller senare versioner)
› Ljudkort
› Tillbehör: headset (eller högtalare) och en mikrofon
› Mobila operativsystem: IPhone OS 4.0, Windows Mobile 6, Android 1.5, Symbian OS s60, BlackBerry OS6 (eller senare versioner)
› Mobila webbläsare: Internet Explorer 6.0, Safari mobile, Opera mini 4.2 mobile, Nokia s60 (eller senare versioner)
Pris för 3 månader: 877
Pris för 6 månader: 1 320
Pris för 12 månader: 2 207
Samtliga priser är exklusive moms

Berlitz Corporation är ett globalt utbildningsföretag inom språk, interkulturellt ledarskap och affärskommunikation.
Skräddarsydd språkcoachning med affärsinriktning, Executive Coaching inom ledarskap eller interaktiv språkutbildning via CyberTeachers® är exempel på Berlitz utbud av tjänster inom språk, kommunikation och ledarskap.
För utbildningar i affärsengelska jobbar Berlitz branschinriktat och tar fram kurser i engelska specifikt för fordonsindustri, försäkring, ekonomi, redovisning, call-center, fastighetsbranschen, vindkraft, logistik, HR, myndighetsengelska, med flera. Kontakta oss gärna för att höra vad vi kan göra för ditt verksamhetsområde, vi har ett team av författare med tillgång till världosmspännande nätverk av utbildningsresurser för att ta fram relevant utbildnigsmaterial just för din bransch!
Framgångsfaktorer:
Berlitz står för resultat och kvalitet. Berlitz har över 130 års erfarenhet av språkutbildning. Över 50 miljoner personer har utbildat sig på Berlitz.
Språkutbildning i: engelska, svenska, franska, tyska, spanska, portugisiska, italienska, finska, ryska, japanska, mandarin (kinesiska), arabiska, m. fl.
» Mer information
För mer information om Berlitz International Sweden AB eller deras utbildningar, gör en intresseanmälan nedan.
För att beställa information om CyberTeachers® - engelska, franska, spanska, italienska, tyska, affärsspråk, fyll i följande uppgifter:
Berlitz International Sweden AB har 550 språkcenter fördelat i 70 länder och Berlitz har blivit synonymt med det bästa inom språkutbildning. Samhället har utvecklats och det blir allt viktigare att kunna använda mer än ett språk i arbetet eller när man är ute och reser.