|
Sammanfattning
![]()
![]() |
|
|||||||||||
För att kunna "coacha" sin omgivning måste man kunna "coacha" eller leda sig själv.
Kursinnehåll:
På en kundserviceavdelning behöver man ständigt arbeta med, och få inspiration till, att motivera och leda sig själv och andra till att vilja ge det lilla extra. Då är coaching ett enastående bra verktyg att ha till hands. Under denna utbildning får du tips, konkreta verktyg och idéer på hur du kan bli bättre på att coacha dig själv och din omgivning.
Kursen att coacha sig själv och andra är en kurs för dig som vill leda och coacha dig själv och/ eller din personal. Det är också en kurs för sig som vill sträcka dig mot nya höjder men som också vill ge kundservicen i ditt företag större genomslag och status såväl utåt, inåt som uppåt.
Se filmen från Business and Pleasure 2011 för att få ett smakprov på denna härliga tvådagarsutbildning!
Antalet kursdeltagare är begränsat eftersom kursen kräver mycket personlig återkoppling.
(Max 8 deltagare)

Letar du efter kompetensutveckling inom administration eller kundservice? Mercuri Kongress är specialiserade inom administration och kundservice! Vi erbjuder utbildning inom säljande kundbemötande, kommunikation, personlig kompetensutveckling och faktakurser för kundservice, administratörer/koordinatorer, assistenter, sekreterare, projektledare och gruppchefer.
Välj mellan öppna utbildningar, skräddarsydda utbildningar och spännande böcker. Vi har också ett nytt forum som vi kallar Business and Pleasure, fyllt med kunskap, inspiration och överraskningar.
Mercuri Kongress startade 1989 och är ett minde utbildningsföretag där du alltid blir personligt bemött, från första kontakten till dess att du möter vår uppskattade kursledare och föreläsare.
» Mer information
För mer information om Mercuri Kongress och deras utbildningar, gör en kostandsfri intresseanmälan nedan!
För att beställa information om Att ”coacha” sig själv och andra, fyll i följande uppgifter: