Att bygga team

Sammanfattning
p
Längd: 1 dag
Pris: 4 600 SEK exkl. moms
Utbildare: InköpsForum plus
Utbildningsort: Göteborg, Stockholm
Typ av utb.: Öppen utbildning
InköpsForum

Att bygga team

Bygga Team

Ett team kan vara arbetsgruppen man arbetar tillsammans med. Teamet kan vara någonting permanent, som skall arbeta tillsammans under en längre tid och utvecklas efter vissa förutsättningar. Teamet kan också vara en temporär projektgrupp som har till syfte att genomföra ett enstaka uppdrag tillsammans. Det krävs mycket av teamledaren för att kunna bygga upp en grupp där medarbetarna trivs och resultatet blir lönsamt för organisationen. Ett felaktigt val av medarbetare, kan haverera en hel arbetsgrupp.

Det här är en 1-dagskurs för dig som är teamledare eller annan form av chef. Du får lära dig hur man bygger upp ett team, hur man coachar det och driver det framåt. För att skapa det lönsamma teamet måste alla känna sig delaktiga och allas kompetens måste tas tillvara. Under den här dagen går vi bland annat igenom hur man får fram kunskapen hos medarbetarna och tar tillvara på deras fulla potential.

En grupp som aktivt utvecklas av sin teamledare känner sig delaktiga och produktiva. Vi får inte bara mer lönsamma medarbetare, vi får även bättre arbetstillfredsställelse och mindre stressymptom.


För att beställa gratis information om Att bygga team, vänligen fyll i en intresseanmälan nedan.

Målgrupp

Den här kursen vänder sig till dig som arbetar som teamleader eller inköpschef.

Finns även som företagsanpassad utbildning

För mer information om hur vi kan anpassa utbildningen efter företagets/ organisationens aktuella behov och önskemål, gör intresseanmälan nedan.

Investering

4 600 kr.
Alla priser är exklusive moms samt inkl kaffe, lunch och kursdokumentation.

InköpsForum

InköpsForum är Sveriges ledande kompetenscenter för professionella inköpare.

InköpsForum - för professionella inköpare

InköpsForum är Sveriges ledande kompetenscenter för professionella inköpare.

Vad kan InköpsForum göra för dig?

Att utbilda sig är mycket mer än att gå en kurs. Vi vill hjälpa dig att utvecklas, i din roll som inköpare, dig som person och det företag du representerar. Att bara gå en kurs räcker inte för oss, är du lönsam för ditt företag så blir vi lönsamma. Vi nöjer oss inte med att bara leverera utbildningar. Vi vill ta dig hela vägen.

Kompetens- och personlighetsanalyser

Om vi inte vet hur verkligheten ser ut, så vet vi inte heller vad det är vi ska förändra. Samma sak gäller för utbildning som för alla andra inköpsbeslut. Vi behöver kartlägga behovet för att få kostnadseffektivitet.

Genom InköpsForums analyser kartlägger vi både kunskap, drivkrafter och personlighet. På organisationsnivå kompletterar vi med helhetsbilden av gruppen, lönsamheten för företaget och för dig som inköpschef hjälper vi dig att identifiera hur du får din personal att vilja stanna kvar.

InköpsForum utbildningar

Vi har både företagsinterna och öppna utbildningar för att tillfredställa alla behov du som inköpare kan ha av utbildning. Vi kan skräddarsy utbildningar helt efter dina behov.

» Mer information om InköpsForum eller deras utbildningar, gör en intresseanmälan nedan.


plusVisa alla utbildningar med InköpsForum

Intresseanmälan

För att beställa information om Att bygga team, fyll i följande uppgifter:

* =  Obligatoriskt fält
Errors
*
*
*
*
*
*
» Vad händer nu?
This field is used for controlling automatic form submits. Please leave it blank:

Kontaktuppgifter till InköpsForum

InköpsForum

Rubanksgatan 6
741 71 Knivsta

Tel: 018-349085, 018-349095
www.inkopsforum.se

Kontakta InköpsForum
Mer information
 
Beställ information

För att beställa information om Att bygga team, fyll i följande uppgifter:

This field is used for controlling automatic form submits. Please leave it blank:
» Vad händer nu?
Recensioner
Skriv en recension!
Partners
DI.se
banner
banner
trs.se
banner
banner
banner
banner
banner
banner
Kurser.se