Arbeta mer effektivt med Outlook
Kan du känna dig frustratrerad över att inte hinna med allt du vill? Vi har lösningen som gör dig och dina kollegor effektivare och mer strukturerade samtidigt som ni kommer att uppleva ökad trivsel och bättre balans mellan arbete och fritid.
De flesta av våra kunder upplever att de får mer tid. Med allt samlat på ett ställe får du bättre överblick och kontroll. Det blir lättare att prioritera, din inkorg är tom och du slipper känslan av att ständigt bli avbruten.
Lifegroup’s workshops är en stimulerande kombination av aktivt arbete, diskussioner och erfarenhetsutbyte. Du jobbar under kursen, alltid utifrån dina egna arbetsuppgifter, och gör på så sätt samtidigt ett viktigt arbete. Du arbetar vid din dator med antingen Microsoft Outlook, Lotus Notes eller Mac Mail.
Öppna kurser
Våra öppna kurser är speciellt anpassade för dig som är chef eller arbetar i en ledande befattning. Vår metod gör dig mer organiserad, fokuserad och effektiv – du får helt enkelt mer gjort på kortare tid.
Anpassade kurser
Vanligast är att vi skräddarsyr ett upplägg för just dig och din organisation. Vi utgår från gruppens behov och förutsättningar och anpassar lösningen på ett konkret och tydligt sätt. Passar för ledningsgruppen, teamet eller hela organisationen.
Alla våra kurser (både öppna och anpassade) innefattar förstudie, workshop, utvärdering och uppföljning på plats.